İsraile Refah uyarıları devam ediyor


KAYNAKCNN TÜRK

“Beklentim ve umudum İsraillilerin geniş bir işgal yapmayacağı yönünde. Bu yüzden rehinelerin serbest bırakılması için bir ateşkes anlaşması yapılması gerekiyor.”

ABD Başkanı Joe Biden, Refah’ta bir işgal olmayacak ifadelerini kullansa da Gazzeliler olası işgalden korkulu. Hamas’ın elindeki rehineler arasında Amerikalıların da olduğunu söyleyen Biden, bunların iadesi için ateşkesi işaret etti.

İsrail’e Refah uyarıları devam ediyor

Ancak Avrupa Birliği de Refah’taki saldırılara tepki gösterdi. İsrail’e sert uyarıda bulunan AB, felaket boyutunda olan insani durumu daha da kötüleştireceğini açıkladı.

“Bizi yavaş yavaş öldürüyorlar. Refah kentindeki kaynakların kıtlığı, ilaç ve tedavi eksikliği yüzünden yavaş yavaş ölüyoruz.”

İsrail’e Refah uyarıları devam ediyor

İsrail’in bölgeye saldırı planından büyük endişe duyulduğu kaydedildi.

İsrail’e Refah uyarıları devam ediyor

İsrail’in uyarılara yanıtı ise savaşın devam edeceği sinyali oldu. Savaş Kabinesi Bakanı Benny Gantz “Gazze’ye saldırıların Ramazan’da da devam edebileceğini” söyledi. Gazze’de Ramazan ayı için bir ateşkes planı yapılıyordu. İddiaya göre, İsrail saldırıları Ramazan’da devam ettirerek rehinelerin tamamını geri almayı planlıyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*