Gazze ve Batı Şeria’da kontrol bizde olur


KAYNAKCNN TÜRK

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu uyarılara ve tepkilere aldırmıyor.

Netanyahu, kalıcı bir çözüm olsun veya olmasın “Gazze Şeridi ve Batı Şeria’yı da içine alan Ürdün Nehri’nin batısındaki topraklarda İsrail’in güvenlik ve kontrolü elinde tutmaya devam edeceğini” söyledi.

İsrail Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Netanyahu, hedeflerini gerçekleştirmeden savaşı durdurmaları için yoğun bir uluslararası baskıya karşı direndiklerini ifade etti.

Netanyahu: “Gazze ve Batı Şeriada kontrol bizde olur”

Son dönemde “İsrail’in varlığını tehlikeye atacak” bağımsız bir Filistin devletinin tek taraflı kurulması biçiminde yeni bir girişimle karşı karşıya olduklarını yineledi. Filistin devletinin uluslararası alanda tek taraflı tanınmasına karşı hükümetin oy birliğiyle kabul ettiği kararı Meclis’e sunacaklarını dile getirdi.

Partilere bu yasa teklifi lehine oy verme çağrısında bulunan Netanyahu, bunun dünyaya Filistin devletinin kurulması girişimine karşı İsrail’de görüş birliği olduğunu göstereceğini savundu.

Netanyahu: “Gazze ve Batı Şeriada kontrol bizde olur”

Netanyahu, on yıllardır Filistin devletinin kurulmasını kendisinin engellediğini de iddia etti.

İsrail hükümeti, 18 Şubat Pazar günkü haftalık kabine toplantısında, Filistin devletinin uluslararası toplumca tek taraflı tanınmasına karşı karar almıştı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*